RPC-008

Manipulator

3

us.png
alpha-yellow.png

Rejestracja Podmiotu Chronionego: 008

Klasa podmiotu: Alfa-Żółty

Zagrożenia: Zagrożenie mechaniczne

Protokoły przechowalnicze: RPC-008 należy przechowywać w objętej szczególną ochroną skrytce przechowalniczej w Placówce 004. Testy z wykorzystaniem RPC-008 wymagają poświadczenia bezpieczeństwa poziomu 3. Uwaga! Testerzy, na których oddziałuje RPC-008, podejmują działania wrogie i brutalne. Ryzyko, iż istnieje niezabezpieczone urządzenie podobne do RPC-008, uznawane jest przez Autorytet za wysokie. W razie wykazywania przez pracownika Autorytetu zaburzeń psychicznych lub behawioralnych o charakterze anomalnym należy zadysponować SBA celem przeprowadzenia dochodzenia w sprawie potencjalnego niezabezpieczonego urządzenia. Fiolki chemiczne znajdujące się w RPC-008 należy wypełnić na krótko przed rozpoczęciem eksperymentu.

Opis: RPC-008 to urządzenie elektroniczne operowane chemicznie zamknięte w czarnym neseserze o wymiarach 0,3 [m] × 0,8 [m] × 0,9 [m]. RPC-008 zasilane jest baterią o napięciu 12 [V] i pojemności 35 [Ah] z wózka golfowego; opcjonalnie można do obiektu podłączyć zewnętrzne źródło zasilania. Antena ze stopu miedziano-██████ dołączona do RPC-008 musi zostać złożona, by urządzenie mogło funkcjonować.

RPC-008 może być wykorzystywany do wywierania mentalnego wpływu na daną osobę. Możliwe są różnorodne operacje, jak np. wywoływanie schizofrenii, wpływanie na funkcjonowanie pnia mózgu, implantacja myśli czy kontrolowanie umysłu. Do używania RPC-008 wykorzystywana jest zmodyfikowana płyta rezonansowa. Po użyciu pokrętła lub przycisku z płyty do ciała testera przekazane zostaną sygnały mikrofalowe o zróżnicowanej częstotliwości. Sygnały mikrofalowe są przewodzone przez ciało i aktywują potencjał określonych neuronów móżdżka i pnia mózgu.

Celem wykorzystania obiektu na testerze urządzenie należy podpiąć przez elektrody do skroni testera. Po dokonaniu tego dojdzie do wytworzenia „łącza z umysłem”, przez które będzie możliwe wpływanie na jego zachowanie w odległości do 120 [km], w zależności od warunków pogodowych i przeszkód fizycznych.

Jak dotąd RPC-008 został wykorzystany, poza nadzorem Autorytetu, na dwustu trzydziestu siedmiu (237) osobach. Autorytet przeprowadził eksperymenty na kolejnych dwunastu (12).

Dodatek: Pozyskanie.
Autorytet nabył wiedzę o RPC-008 w czasie prowadzonego przez dr. █████ Jeffersona dochodzenia w sprawie kilku instytucji zdrowia psychicznego w amerykańskim stanie Oklahoma. Dr Jefferson przypuszczał, iż na pacjentów wpływ miał memetyczny patogen, przez który nabawili się oni paranoi w związku z rzekomą maszyną do kontroli umysłu. Szwadron SBA, „Karawaniarz”, został zadysponowany do pomocy dr. Jeffersonowi w zabezpieczeniu pacjentów. Szwadron zanotował niespotykane zakłócenia komunikacyjne, wobec czego do zbadania tej kwestii wysłano kolejne osoby. Badacze polowi skorelowali intensywności aktywności pacjentów z zakłóceniami i określono wówczas, że zaburzenia psychiczne wywoływane były wskutek oddziaływania siły zewnętrznej.

„Karawaniarz” wyśledził sygnał do apartamentowca w miejscowości Norman. Apartament był własnością [UKRYTO IMIONA I NAZWISKA]. Pierwsza z tych osób od niedawna była absolwentem studiów drugiego stopnia w zakresie psychologii na Uniwersytecie w Oklahomie, a druga — studentem drugiego roku bez obranego jeszcze kierunku. Apartament został znaleziony opuszczony i odkryto, iż służył swoim właścicielom jako zarówno lokal mieszkalny, jak i laboratorium. Operatorzy, zakonspirowani jako policjanci federalni, ustalili tożsamość i to, jakie tablice rejestracyjne używane są przez podejrzanych. Policja w Oklahomie i przyległych stanach została powiadomiona, iż podejrzani byli oskarżonymi uciekającymi przed wymiarem sprawiedliwości. Niezwiązani z Autorytetem teksańscy funkcjonariusze policji aresztowali podejrzane jednostki #582 i #584 oraz skonfiskowali urządzenie oznaczone teraz jako RPC-008.

RPC-007 RPC-009
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License