RPC-010

Trzecie klasa pani Jackson

3

us.png
beta-orange.png

Rejestracja Podmiotu Chronionego: 010

Klasa podmiotu: Beta-Pomarańczowy

Zagrożenia: Zagrożenie agresją, zagrożenie rozumnością

Protokoły przechowalnicze: Przechowalnicza Placówka Terenowa 45 została skonstruowana dookoła RPC-010-1 jako rzekoma siedziba przedsiębiorstwa konstrukcyjno-budowlanego. Przechowalnicza Placówka Terenowa 45 musi nieprzerwanie zapewniać obiektowi standardową ochronę. Personel nieautoryzowany należy zawrócić w recepcji, a jeśli to konieczne — również zatrzymać. W szybie wentylacyjnym prowadzącym do RPC-010-1 muszą być zainstalowane kamery z przyłączonymi mikrofonami. Wymaga się ich również w korytarzu za wejściem do pomieszczenia, gdzie muszą być zwrócone w kierunku okna w drzwiach wiodących do RPC-010-1.

Opis: RPC-010-1 to duża sala lekcyjna o polu ok. 30 [m2], znajdująca się w budynku szkoły podstawowej. Pomieszczenie jest wyposażone w 30 biurek uczniowskich, 1 biurko nauczycielskie, regał, różne plakaty o charakterze motywacyjnym oraz tablicę. RPC-010-1 jest dostępna wyłącznie poprzez jedne drzwi i tylko dla dzieci poniżej lat trzynastu. Wszystkie próby wejścia do sali osób nastoletnich i dorosłych okazały się bezskuteczne (szczegóły w logu badawczym 010-2). RPC-010-1 stanowiła dawniej część „Szkoły Podstawowej ████████████” mieszczącej się w ██████████, w amerykańskim stanie Massachusetts.

RPC-010-2 to czterdziestoparoletnia kobieta rasy kaukaskiej ubrana w czerwoną suknię przepasaną w talii czarną koronką. Ponadto RPC-010-2 nosi okulary do czytania z grubymi szkłami, a jej włosy ułożone są w kok. RPC-010-2 w swojej klasie znana jest jako „pani Jackson”. RPC-010-2 nie okazuje żadnych potrzeb ani chęci konsumowania pożywienia, nawadniania organizmu ani spania, a dodatku nieprzerwanie obserwuje to, co dzieje się w jej klasie.

RPC-010-3-X to dzieci znajdujące się w „klasie”. Uczniowie ci, najwyraźniej pobierający naukę u RPC-010-2, nie wykazują żadnych oznak starzenia się, pomimo iż niektórzy spędzili w RPC-010-1 nawet [UKRYTO] lat. Instancje RPC-010-3 okazują chęć żywienia się i picia, aczkolwiek nie wymagają tego do funkcjonowania. Uczniowie są świadomi uwięzienia w RPC-010, ale jak dotąd nie zarejestrowano żadnych prób ucieczki. Skarżenie się przed RPC-010-2 często skutkuje ciężką karą (szczegóły w logu obserwacyjnym 010-4). Obecnie w RPC-010-1 znajduje się 31 uczniów.

Typowy „dzień nauki” w RPC-010-1 rozpoczyna się o godzinie 6:00 i kończy o godzinie 24:00. W czasie jego trwania RPC-010-2 będzie wyznaczać uczniom różnego rodzaju aktywności właściwe programowi nauczania dla uczniów 3 klasy, m.in. pisanie wypracowań czy rozwiązywanie zadań arytmetycznych oraz innych typowo ścisłych. Sporadycznie RPC-010-2 prowadzi „sesję czytania”, podczas której będzie głośno czytała jakąś opowieść przed klasą. Opowieści te są z natury niepokojące i zazwyczaj dotykają zagadnień gwałtu, morderstwa i spiskowania. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w tego typu aktywnościach lub nie udaje im się rozwiązać zadań, zostają ciężko ukarani przez RPC-010-2. W czasie wchodzenia w interakcje z instancjami RPC-010-3 nastawienie pani Jackson waha się między obojętnością a skrajną brutalnością. Częstokroć RPC-010-2 wyraża chęć „skorygowania” swoich uczniów, co wiąże się z biciem, torturowaniem oraz zabijaniem tych, którzy zawiodą jej oczekiwania. Gdy uczeń zostaje uśmiercony, pozostali podnoszą jego szczątki i umieszczają je w pojemniku zwanym „skrzynką radości”. Dokładnie godzinę później kopia pozbawionej życia instancji RPC-010-3 wychodzi ze skrzynki i kontynuuje wykonywanie swoich zadań. Nie ustalono jeszcze, czy powstała ze skrzynki instancja uległa regeneracji, czy stanowi zwyczajnie jej kopię. Ponadto ciała umieszczone w „skrzynce radości” znikają po wyłonieniu się z niej ucznia. Około 30% kar zadawanych przez RPC-010-2 skutkuje śmiercią ucznia. Po zakończeniu dnia nauki rozpoczyna się „czas ciszy”, a uczniowie mogą spać. Niemniej RPC-010-2 pozostaje za swoim biurkiem, zachowując czujność.

Dzieci w wieku do lat trzynastu mogą otworzyć drzwi do RPC-010-1. Gdy dziecko całkowicie wejdzie do pomieszczenia, drzwi się za nim zatrzasną i od tamtej pory będzie ono uznawane za kolejną instancję RPC-010-3.

RPC-010 został odkryty podczas bezskutecznych prób otwarcia drzwi do klasy pani Jackson przez policję. Agenci Autorytetu monitorujący policyjne kanały radiowe, zbadawszy sprawę, poddali najbliższy teren kwarantannie. Po szeroko zakrojonym wykorzystaniu preparatów amnezyjnych klasy A na lokalnej populacji szkoła została zamknięta i nabyta przez Autorytet.

RPC-009 RPC-011
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License