RPC-290

Kredens Pete'a

2

us.png
alpha-orange.png
MBG0wgw.jpg

RPC-290 w komorze przechowalniczej.

Rejestracja Podmiotu Chronionego: 290

Klasa podmiotu:: Alfa-Pomarańczowy

Zagrożenia: Zagrożenie sensoryczne

Protokoły przechowalnicze: RPC-290 należy przechowywać w standardowej komorze przechowalniczej dla obiektów niestwarzających znacznego zagrożenia, w Placówce 002. W promieniu 10 [m] od RPC-290 nie mogą znaleźć się osoby w wieku poniżej lat trzynastu.

Opis: RPC-290 to biały, nieprzejrzysty kredens z trzema szufladami. Na spodzie obiektu znajduje się oznaczenie fabryczne nieznanego pochodzenia, w nieznanym języku. Właściwości anomalne RPC-290 występują, gdy w pobliżu dłużej znajduje się ludzkie dziecko w wieku od ok. 3 do ok. 13 lat.1 Osoby dorosłe nie wydają się ulegać fazie pierwszej efektu anomalnego i ignorują obecność obiektu, dopóki ofiary nie osiągają fazy drugiej.

Pierwsza faza efektu anomalnego ma miejsce, gdy ofiara zaczyna twierdzić, iż ma wyimaginowanego przyjaciela o imieniu „Pete” (zwanego odtąd RPC-290-2), który ukrywa się w kredensie i towarzyszy ofierze. Ofiara poproszona o opisanie RPC-290-2 zazwyczaj dokona opisu osoby bliskiej, aczkolwiek jednokrotnie opisano [USUNIĘTO]2.

Po dłuższym wystawieniu na oddziaływanie RPC-290 dojdzie do wystąpienia fazy drugiej, podczas której ofiara będzie doświadczała coraz bardziej niepokojących koszmarów. W końcu przerodzą się one w lęki nocne, które nie ustaną, dopóki RPC-290 nie zostanie oddalony od ofiary na nieokreśloną odległość. Podczas gdy usunięcie RPC-290 jest niezbędne do dezaktywacji efektów anomalnych, większość ofiar wykazywała po tym objawy odstawienne i okazywała tęsknotę za RPC-290-2. Prześwietlenia mózgów ofiar po ustąpieniu zjawiska wskazują na nieodwracalne uszkodzenia móżdżka, chociaż związek przyczynowy tego stanu z RPC-290-2 nie został jeszcze określony.

Dodatek 290-1:

Log pozyskania:
W dniu 6 czerwca 20██ r. wpłynęły doniesienia z ██████, w stanie Connecticut, o rzekomej „epidemii lęków nocnych”. Na tamtą chwilę wiadomo było o pięciu przypadkach. Jednostka dochodzeniowa 15, „Znaleźć i uratować”, została zadysponowana celem przeprowadzenia dochodzenia w sprawie doniesień. Po dwóch latach troje członków jednostki przesłuchało źródło najnowszego doniesienia (w tamtym momencie wiadomo było o siedmiu przypadkach) i powiązało je z RPC-290, co pozwoliło na wyśledzenie obiektu do ███ █████, w stanie Connecticut, skąd RPC-290 został z powodzeniem pozyskany, bez żadnych incydentów ani strat, wraz z następującym, znajdującym się w obiekcie dokumentem.

RPC-289 RPC-291
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License