Oznaczenia główne
To najczęściej wykorzystywane w raportach RPC oznaczenia.
Alfa
Anomalie, które oznaczono desygnacją „Alfa”, przechowuje się łatwo i bezpiecznie. Zazwyczaj jest tak, ponieważ Autorytet wystarczająco dobrze poznał anomalię, a jej oddziaływanie nie wiąże się z koniecznością wykorzystywania wielu zasobów. Możliwe także, iż anomalia, by zaczęła oddziaływać, musi najpierw zostać aktywowana.
Oznaczenie „Alfa” nie oznacza jednak, że anomalia nie stwarza żadnego zagrożenia.
Beta
Przechowywanie anomalii oznaczonych desygnacją „Beta” wymaga więcej zasobów lub jej zabezpieczenie nie zawsze jest skuteczne. Zazwyczaj jest tak, ponieważ anomalię niedostatecznie jeszcze poznano lub z samej swojej natury jest nieprzewidywalna. Oznaczenie „Beta” odnosi się do największej liczby obiektów i zwykle można śmiało założyć, iż jeśli anomalia nie wpisuje się w oczywisty sposób w inną desygnację, to można ją oznaczyć właśnie niniejszą.
Warto zanotować, iż na ogół każdy obiekt autonomiczny, świadomy lub rozumny powinien mieć oznaczenie „Beta” z uwagi na naturalną nieprzewidywalność właściwą anomalii zdolnej funkcjonować samodzielnie.
Gamma
Obiekty oznaczone desygnacją „Gamma” są niezwykle trudne w ciągłym, skutecznym przechowywaniu, a protokoły przechowalnicze zwykle cechuje obszerność i zawiłość. Autorytet często nie może efektywnie przechowywać tego typu anomalii, ponieważ albo dostatecznie ich nie rozumie, albo nie posiada technologii, która właściwe zabezpieczenie obiektu by umożliwiała. Desygnacja „Gamma” nie wskazuje, że anomalia jest niebezpieczna, a tylko to, iż jej przechowywanie jest wymagające.
Oznaczenia specjalne
Poniższe desygnacje używane są na potrzeby nietypowych obiektów RPC. Każdy może z nich korzystać, lecz należy mieć na względzie to, iż wówczas praca zostanie drobiazgowo skrytykowana.
Zneutralizowany
Obiekty zneutralizowane to dawne anomalie, które zostały w pełni zrozumiane, nie wykazują już żadnych właściwości anomalnych albo uległy zniszczeniu. Podmioty takie nie stwarzają żadnego zagrożenia wobec Autorytetu.
Theta
Obiekty oznaczone desygnacją „Theta” wykorzystywane są przez Autorytet w celu przechowywania lub ochrony innych podmiotów.
Omega
Obiekty oznaczone desygnacją „Omega” są najtrudniejsze w przechowywaniu albo nie są możliwe do przechowywania i stwarzają zatem zagrożenie wobec normalności świata. Nie musi to oznaczać, iż są niebezpieczne, ale że zwyczajnie utrzymanie ich w tajemnicy jest najtrudniejsze z uwagi na ich zasięg, odporność lub inny aspekt ich natury.
Oznaczenia ezoteryczne
Epsilon
Desygnacja „Epsilon” stosowana jest do oznaczania anomalii, które funkcjonują w sposób wykraczający poza nasze obecne możliwości poznawcze. W związku z tym pewne ich aspekty nie mogą zostać zabezpieczone albo nawet zaobserwowane. Na ogół każdy obiekt związany z anomaliami pozawymiarowymi powinien zostać oznaczony desygnacją „Epsilon”.